Dotazy začátečníka

Datum: 15.11.2020 | Vložil: Karolína

Dobrý den, včera pátek 13. a 14. nám "odešla" slepička. Nemohla jsem nikde najít co jí mohlo být až u vás v poradně měla paní podobný dotaz - výhřez konečníku. Myslela jsem, že jde spíš o zánět vaječníku. Naše slepička bohužel krvácela a nemohla vajíčko které bylo jakoby celé zablaněné a krvavé, vyhřeznuté ven z kloaky -snést. Protože synek má ty slepičky moc rád, bohužel tahle byla nejoblíbenější, zvažovala jsem jak postupovat. Poprosila jsem o radu zkušeného souseda a shodli jsme se, že nenecháme slípku trápit. Syn je z té ztráty moc smutný, ale chápe, že by jí asi nebylo pomoci, nebo ano? Abych věděla pro příště i když pevně věřím, že už žádné nebude. Čím to mohlo být?
Měla jsem je od konce července, snášet začaly asi dvě počátkem října krásná vajíčka. Bohužel v kurníku jsem poslední týden 2x našla vajíčko bez skořápky a zpětně si uvědomuji, že i kapky krve. Slepička byla vitální, žrala, běhala až včera se jí to stalo. Krmím ráno směs K2, čistá voda, dopoledne přilepšení z kuchyně (vařená mrkev, brambor, kořenová zelenina, vločky - obměňuji kombinace) navečer přenice zrno. Ráno nebo do zbytků přidávám čistě kukuřičný šrot. Někdy přilepším mletým masem (cca1-2x za měsíc). Běhají odpoledne venku po zahradě cca 1000m2.
2. Zůstali nám slepičky 3 - jsem chovatel začátečník, ale synek chovu propadl je mu 10 let, teď je velmi smutný a uvažujeme asi na jaře o rozšíření chovu. Zalíbila se nám vlastnostmi plymutka, snese se s hybridem Dominant?
3. Kolik bychom jich nejméně měli dokoupit 2 plymutky postačí?
4. Poradíte mi chovatele poblíž Příbrami?
5. Opravdu mohu nechat v kurníku na desinfekci Chloramin pod podestýlkou? Neublíží to slípkám?
Moc děkuji za odpověď

Přidat nový příspěvek