výběh - začátečník

Datum: 03.02.2021 | Vložil: Tereza Landsmanová

Dobrý den .

Zdravím Vás velice.

Před pár měsíci jsme se s přítelem přestěhovali na vesnici do kopců. Nyní máme k dispozici malý domek a malou zahrádku o velikosti zhruba 500 metrů čtverečních. K tomu máme 5 hektarů pozemků, ale dále od nás a tak pěstování a chov tam zatím nesměřujeme... Chtěla bych začít s chovem pár slípek na tomto omezenějším prostoru, mimo jiné abych i získala zkušenosti. Vybrala jsem plemeno Plymutek a chtěla začít se 4 slípkami. Kurník mám malý, dřevěnný, s lampou pro špatné zimní dny. Předesílám, že kurník jsem koupila a byl k němu i výběh tak na 4 metry čtvereční. Příteli jsem vysvětlovala moji vizi, zdál se být souhlasný. Zkusím Vám moji vizi vysvětlit. Já vím, že výběh nedostačuje. Vždy na odpoledne (cca. 5 až 6 hodin jsem plánovala vypustit slípky na půlku naší zahrady, ty půlky měnit). Máme tři psy (dvě dospívající) a ti pobývají často na zahradě. Chtěla jsem se zaměřit na dobré krmivo (obilí, kukuřice, šrot, zelenina, brambory, přidané vitamíny, granit... plus zelené z luk, kopřivy). Domnívala jsem se, že by to takto mohlo být pro slípky zvládnutelné. Ale přítel najednou přišel s tím, že mu někdo řekl, že každá slepice potřebuje 12 metrů čtverečních. A on je z toho nyní špatný, že je budeme trápit a že je vlastně nikde na zahradě nechce chytat apod. Co si myslíte Vy pane Pour? Je moje vize opravdu tak špatná, zcestná?

Děkuji moc za pomoc.

Tereza L.

Přidat nový příspěvek