Těšíme se na Vaše názory a náměty:

plemena

Datum: 05.11.2010 | Vložil: Pouzar

moc vas prosim pane Pour odpovezte tedy ja se priste polepsim =) a budu psat do poradny moc vas o to zadam dekuji Pouzar

Re: plemena

Datum: 05.11.2010 | Vložil: Webmaster

M.Pour vám odpověděl ještě před moji poznámkou (viz níže), která - jak vidíte - byla na místě: odpověď jste v té změti názorů přehlédl :-)

Re: Re: plemena

Datum: 07.11.2010 | Vložil: pouzi

mate ptavdu dekuji za upozorneni

plemena

Datum: 04.11.2010 | Vložil: pouzar

jaka slepice nese nejlip od nejlepsi po nejhorsi but velsunka plymutka bila vyandotka koroptvi vlnita moc dekuji sa serazeni a prosim piste mi i kolik snasi vajec trebe 180 kolik vajec u kazde slepice dekuji predem pouzar a malem bych za pomnel moc hezke stranky a pan Pour je vazne chytry clovek predem dokuji Pouzar

Re: plemena

Datum: 05.11.2010 | Vložil: Webmaster

Prosím pány Terla a Pouzara (i ostatní), aby své dotazy napříště psali do poradny - na této stránce se ztrácejí v obecné diskusi a je to škoda - třeba ten problém zajímá i další návštěvníky webu.

Re: plemena

Datum: 05.11.2010 | Vložil: M.Pour

Z uvedených plemen nese nejvíc vajec plymutka bílá (180 až 250 podle péče, kterou jí chovatel věnuje), slušné nosnice jsou i velsumky (průměrně 160 - 190 vajec podle barevného rázu, při dobré péči, hlavně krmení, některé rázy až kolem 210 vajec), wyandotky obecně snesou od 140 do 180 vajec, koroptví vlnité ve velké formě neznám, u tohoto barevného rázu je ale rozšířená zdrobnělá forma (cca 120 vajec).

Pěkný web

Datum: 03.11.2010 | Vložil: Jiří Novosad, Ostrava - Vítkovice

Na vaše stránky jsem narazil úplně náhodou, ale nelituji. I když mne drůbež dosud vůbec nezajímala, docela hezky jsem si početl a dověděl jsem se hodně zajímavého. A i ty pěkné obrázky a celková úprava, prostě pěkný web- gratuluji, JN

Pozdrav M.Pourovi

Datum: 03.11.2010 | Vložil: Ječný

Zdravím Mirka Poura.Ty jeho rady jsou výborný a užitečný a někdy se i zasmějem (u těch průpovídek na konci,třeba slepice v maskáčích)

kohout

Datum: 31.10.2010 | Vložil: terl

chci se jeste zeptat kolik kohout plymutky bile zvladne slepic aby bylo co mozna nejvic vajec oplodneno slepicek by mel kohout 15 a bylo by reakne chovat 2 kohouty v jednom kurniku i vybehu

Re: kohout

Datum: 01.11.2010 | Vložil: Miroslav Pour, Skřivany

Plymutka je středně těžké plemeno, takže by na kohouta mělo připadnout 10, maximálně 12 slepic. Ponecháte-li 15 slepic, je to možné, máte-li temperamentního kohouta. Dva kohouty v jednom kurníku a výběhu nedoporučuji - jednak se málokdy snášejí (viz rčení o 2 kohoutech na 1 smetišti...), ale hlavně si vnesete chaos do chovu, neboť nebude možné registrovat, čí jsou potomci. Dokonce paradoxně od dvou kohoutů bývá méně oplodněných vajec, než od jednoho, což je způsobeno tím, že se kohouti napadají a nenechají svého soka dokončit páření. Prostě - každý kmen (tj. chovné hejno: kohout + 10-12 slepic) by měl být chován odděleně.

Záznamy: 2321 - 2330 ze 2379
<< 231 | 232 | 233 | 234 | 235 >>

Přidat nový příspěvek