Těšíme se na Vaše názory a náměty:

kohout

Datum: 31.10.2010 | Vložil: terl

chci se jeste zeptat kolik kohout plymutky bile zvladne slepic aby bylo co mozna nejvic vajec oplodneno slepicek by mel kohout 15 a bylo by reakne chovat 2 kohouty v jednom kurniku i vybehu

Re: kohout

Datum: 01.11.2010 | Vložil: Miroslav Pour, Skřivany

Plymutka je středně těžké plemeno, takže by na kohouta mělo připadnout 10, maximálně 12 slepic. Ponecháte-li 15 slepic, je to možné, máte-li temperamentního kohouta. Dva kohouty v jednom kurníku a výběhu nedoporučuji - jednak se málokdy snášejí (viz rčení o 2 kohoutech na 1 smetišti...), ale hlavně si vnesete chaos do chovu, neboť nebude možné registrovat, čí jsou potomci. Dokonce paradoxně od dvou kohoutů bývá méně oplodněných vajec, než od jednoho, což je způsobeno tím, že se kohouti napadají a nenechají svého soka dokončit páření. Prostě - každý kmen (tj. chovné hejno: kohout + 10-12 slepic) by měl být chován odděleně.

Výstava v Chlumci nad Cidlinou

Datum: 25.10.2010 | Vložil: Marie.V.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde se konkrétně v Chlumci bude výstava konat. Plymutky jsem objevila nedávno a velice se mi líbí. Ráda bych se přijela podívat.
Ještě musím pochválit za skvělé stránky.

Re: Výstava v Chlumci nad Cidlinou

Datum: 25.10.2010 | Vložil: J.Honzík

Také přeji dobrý den, děkujeme za pochvalu stránek i plymutek :-) Výstavu v Chlumci najdete v hale místních chovatelů u koupaliště (ulice Na Hatích). Těšíme se na viděnou.

Re: Re: Výstava v Chlumci nad Cidlinou

Datum: 27.10.2010 | Vložil: Linek

I já děkuji za radu - musel bych se taky zeptat kde to najdu

bile nebo zihane

Datum: 21.10.2010 | Vložil: terl

jake budou vyc kvokat zihane nebo bile a jake se budou lip vykrmovat

Re: bile nebo zihane

Datum: 22.10.2010 | Vložil: Miroslav Pour

Kvočnu lépe najdete u plymutek žíhaných, pro výkrm jsou efektivnější kohoutci plymutek bílých - doporučuji oddělit je od kuřiček a krmit je v omezeném prostoru vydatnějším krmivem (např. směsí pro brojlery). Miroslav Pour, Skřivany - e-mail: pour.miroslav@gmail.com

plymutky

Datum: 20.10.2010 | Vložil: terl

jaka limutka nejvice sedi na vejcich a vysedi kurata prosim poradte

Re: plymutky

Datum: 21.10.2010 | Vložil: Miroslav Pour

Záleží, jak "kvokavý" máte chov. Já mám nejlepší zkušenosti se zdrobnělými plymutkami modrými, kde mi kvokalo až 80% slepiček. Z velkých plymutek mají největší tendenci kvokat plymutky žluté. Miroslav Pour, Skřivany

webové stránky

Datum: 18.10.2010 | Vložil: Zdeněk Macháně

Zdravím plymutkáře a prosím o zveřejnění odkazu na Vašich webovkách. Jedná se o nové webové stránky OO ČSCH Náchod.
Adresa je www.cschnachod.estranky.cz Děkuji a Chovu zdar!

Záznamy: 2331 - 2340 ze 2381
<< 232 | 233 | 234 | 235 | 236 >>

Přidat nový příspěvek